Mes augame kartu su jumis

Apie projektą

Dvylika diskusijų - tai pirmasis organizacijos projektas, pradėtas realizuoti dar 2017-ųjų metų rudenį. Įvairiose pamokose susitinkame su mokiniais sužinoti, kokias problemas jie įžvelgia Lietuvoje ir kokius sprendimus gali pasiūlyti. Pastebime mokinių išsakytų problemų glaudžią sąsają su regionu, o siūlomų sprendimų racionalumas dažnai stebina. Tikimės ne tik tęsti keliones ir pažintį su Lietuvos gimnazistais, bet ir suburti gausią jaunų žmonių bendruomenę, kuri užsiimtų nuolatiniu diskusijų moderavimu gimnazijose.

Tikslai

Diskusija - neformalaus ugdymo forma

Diskusiją suvokti kaip galingą įrankį prireikia ne vienerių metų - vieniems diskusija artima pasidaro dar mokykloje, kiti susiduria tik vėlesniuose gyvenimo etapuose. Visgi, kuo anksčiau diskusija pasiekia mūsų gyvenimus, tuo ilgiau laiko turime ja mėgautis. Paklausę mokinių, kokia diskusijos nauda, jiems bevardinant, linksime: skatina analitinį mąstymą, domėjimąsi pasauliu, ugdo argumentavimo ir minčių reiškimo gebėjimus, plečia žinias. Ir čia tik dalis diskusijos privalumų...

Pažinti visas Lietuvos gimnazijas

Esame perfekcionistai, todėl ir tikslas užsibrėžtas atitinkamai. Siekiame pažinti kiekvieno Lietuvos regiono moksleivius tikėdami, kad egzistuoja skirtingi lūkesčiai ir, pavertus juos vienu tikslingu planu, galima švietimą padaryti patrauklų kiekvienam.

0

Aplankytos mokyklos

Vilnius, Klaipėda, Šiauliai, Alytus, Druskininkai, Pakruojis...

0

Aplankytos klasės

9-12 klasės

0

Pakalbintų mokinių

Su skirtingais įsitikinimais ir įvairiomis vizijomis

Mokinių dažniausiai minimos Lietuvos problemos

Švietimo sistema. Kiekvienas mokinys susikuria utopiškos švietimo sistemos viziją. Daugumoje diskusijų mokiniai išreiškia norą, kad švietimo sistema būtų lankstesnė ir individualesnė. Nors dalis idėjų šiandien yra sunkiai įgyvendinamos, išgirstame ir pasiūlymų, priverčiančių susimąstyti ir paklausti savęs, kodėl taip nėra.
Valdžia. Neabejotinai diskutuojame su maksimalistų karta, kuri dar neturėjo progos prisidėti prie valdžios rinkimų, jų galvose daug klausimų ir mažai atsakymų. Taip pat daug pasipiktinimo ir neapdairios neapykantos, bet ir ryžto kovoti už pokyčius, kurių jie nori čia ir dabar. Neretai tenka pasakoti, kaip veikia demokratija ir pagal kokias taisykles turime žaisti.
Emigracija. Svarbiausias klausimas: „Kas paskatintų Jus emigruoti?“ Pasitaikantys atsakymai nebestebina, dalis mokinių jau nusprendę - vyks siekti aukštojo išsilavinimo į užsienį be bilieto atgal. Traukia aukštesni darbo užmokesčiai ir geresnė gyvenimo kokybė. Kitiems norisi bėgti nuo problemų Lietuvoje, tačiau kartais pavyksta paskatinti apmąstyti, ko iš tikrųjų siekiame vengti.
Kainų ir darbo užmokesčio santykis. Lietuvai tai itin opi problema, tačiau diskutuoti su mokiniais apie ekonomiką sudėtinga. Nors moksleiviai entuziastingai reiškia norą plėtoti šią temą, daugeliui jų trūksta ekonominių žinių, kad diskusija vyktų sklandžiai. Tad dažnu atveju tik paviršutiniškai apžvelgiame kainų ir darbo užmokesčio sąryšį.
Alkoholizmas. Tai labai dažnai mokinių minima problema, tačiau retai tenka ją plėtoti. Išskirtinais atvejais mokiniai atvirauja apie artimoje aplinkoje pasitaikantį alkoholizmą ir ieško sprendimų, galinčių situaciją gerinti. Taip pat diskutuojame apie naujai priimto alkoholio draudimo įstatymo naudą ir žalą - nuomonių pasitaiko įvairių.

Komanda

Kunigunda Zubytė

Projekto vadovė

+370 674 309 54

[email protected]

Kipras Tarasevičius

Diskusijų moderatorius

[email protected]

Elena Reivytytė

Diskusijų moderatorė

[email protected]

Paulius Simaitis

Diskusijų moderatorius

[email protected]

Julius Kanaporius

Diskusijų moderatorius

[email protected]

Iveta Mikalajūnaitė

Diskusijų moderatorė

[email protected]